Jak zadbać o stronę, by efektywnie ją pozycjonować?

Każdego dnia wkładasz mnóstwo pracy i serca w pozycjonowanie swojej nowej strony internetowej, a wciąż nie zauważyłeś, by jakoś szczególnie korzystnie wpłynęło ono na pozycję twojego serwisu w popularnych internetowych wyszukiwarkach? W takim razie gdzieś popełniasz błąd. Bardzo możliwe, że pozycjonujesz stronę, która nie jest jeszcze na to gotowa. Raz jeszcze spróbuj się jej zatem przyjrzeć, a najlepiej przeprowadź jej dokładny i szczegółowy audyt. Na podstawie zdobytych w ten sposób informacji będziesz w stanie wprowadzić kilka kluczowych zmian, które natychmiastowo poprawią jakość pozycjonowania strony i zagwarantują jej wyższą skuteczność.

Twoja strona ma być przyjazna zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek. W tym celu musisz nie tylko regularnie umieszczać na niej nowe treści, ale też dbać o ich układ, przejrzystość i wizerunek poprzez stosowanie specjalnych nagłówków i innych narzędzi przeznaczonych do podkreślania bądź ogólnego formatowania wybranych tekstów. Zadbaj przede wszystkim o tytuły. To właśnie one bardzo mocno wpływają na pozycjonowanie stron internetowych, a usprawniają je wtedy, gdy są dopasowane do strony, tekstu artykułu oraz określonych wcześniej słów kluczowych. Przynajmniej jedną frazę kluczową tak naprawdę zawsze powinieneś jakość wpleść w tytuł. Zrób to jednak tak, by ostatecznie wyglądała ona w miarę naturalnie. Takie frazy i słowa kluczowe spokojnie możesz odmieniać, mimo iż dawniej uważano, że nie powinno się tego robić.

Marketing internetowy polega też na sprytnym wykorzystywaniu różnych dodatkowych narzędzi. Nie bój się na nagłówków. Stosuj je w treściach tak często, jak tylko się da. W swoich tekstach używaj wszystkich nagłówków, nie ograniczając się do jednego – od h1 po h6. Podkreślaj nimi najważniejsze fragmenty tekstu. Dziel duże bloki na poszczególne sekcje i akapity, by każdy z nich następnie zatytułować i ułatwić użytkownikowi poruszanie się po wpisie oraz samo czytanie tekstu. Nagłówki mają też wpływ na skuteczne pozycjonowanie, bo są dostrzegalne przez wyszukiwarki Google. Oczywiście dobrze by było, gdybyś wplatał w nie słowa kluczowe. Nie musisz robić tego za każdym razem, jednakże w przynajmniej co drugim nagłówku powinieneś zastosować jakąś frazę.

A czy adres URL twojej strony jest przyjazny dla wyszukiwarek? Wbrew pozorom nawet on ma znaczenie dla pozycjonowania stron internetowych. Sprawdź też przy okazji, czy twoja strona posiada certyfikat SSL. To dzięki niemu staniesz się bardziej wiarygodny – dla wyszukiwarek i Internautów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pozycjonowanie, SEO. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.