Audyt sklepu internetowego

Z pewnością każdy, kto prowadzi sklep internetowy chce, aby sprzedaż była na wysokim poziomie i ciągle rosła. Jednakże zdarza się tak, że sprzedaż jest niezmienna i stoi w miejscu. W tym momencie z dużą dozą prawdopodobieństwa nasuwa się pytanie, a mianowicie co zrobić, aby sprzedaż zaczęła rosnąć. Z pozoru sytuacja może wydawać się nie zbyt ciekawa, ale na szczęście nie ma się czym przejmować, ponieważ w takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest audyt sklepu internetowego.

Krótko mówiąc, audyt polega na analizie sklepu internetowego. Ta czynność ma na celu znalezienie różnego rodzaju błędów na naszej stronie, dzięki czemu ruch będzie większy, a zamówień będzie przybywać. Pamiętajmy jednak, że audyt nie zdziała cudów. Nie jest to magiczny środek, który automatycznie zwiększy naszą sprzedaż. Jednakże z pewnością pozwoli nam to zwiększyć konwersje.

Zaczynając audyt powinniśmy zadać sobie kilka pytań, a mianowicie dlaczego sprzedaż jest na takim poziomie, co sprawia, że nie możemy jej zwiększyć, kiedy użytkownicy opuszczają sklep, czy strona posiada certyfikat ssl oraz jaki jest czas ładowania naszej witryny. Ważne, żeby czas ładowania portalu był jak najkrótszy. Teraz zapewne rzesza osób myśli, kiedy zdecydować się na audyt naszego sklepu internetowego. Otóż powinniśmy go wykonywać przynajmniej raz na 2 lata. Oprócz tego powinniśmy zdecydować się na ten zabieg, kiedy zamierzamy przeprowadzić ogromną kampanię reklamową w internecie, gdy stworzymy nową platformę, w przypadku, kiedy strona nie była aktualizowana od dłuższego czasu oraz kiedy nasz sklep nie przynosi zysku.

Oprócz wyżej wymienionych sytuacji audyt powinniśmy wykonać w sytuacji, gdy chcemy przeanalizować różnego rodzaju działania danej agencji SEO, jeśli mamy dosyć duży współczynnik odrzuceń naszej witryny, jeśli występują dosyć częste problemy ze stroną oraz w przypadku, gdy po prostu chcemy zwiększyć dochód naszej firmy. Z pewnością wiele osób nie wie, ale możemy wyróżnić wiele rodzajów audytów sklepu internetowego. Warto znać te najpopularniejsze, a mianowicie audyt pozycjonowania, audyt techniczny, audyt działań marketingowych, audyt wersji mobilnej strony, jeśli oczywiście takową posiadamy, audyt UX oraz audyt konkurencji.

W przypadku, gdy sami nie potrafimy wykonać audytu możemy skorzystać z pomocy osób, które na co dzień zajmują się takimi rzeczami. Mowa tutaj oczywiście o specjalistach z branży SEO. Warto wiedzieć, że w tym przypadku na audyt sklepu będziemy musieli poczekać 14 dni albo trochę więcej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Agencja e-Commerce, Pozycjonowanie, SEO. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.