Powrót do strony głównej
Powrót do strony głównej
Informacje o Leszku Gałyszu


SYNOPSIS

Tytus, Romek i A'tomek to bohaterowie znanego i bardzo popularnego w Polsce komiksu. Romek i A'tomek to chłopcy (ok. 10-11 lat), a Tytus de Zoo jest małpą (szympansem).

Choć Tytus mówi i myśli jak człowiek, to wciąż nie jest człowiekiem -choć bardzo pragnął by nim być. Film "Tytus, Romek i A'tomek wśród Złodziei Marzeń" jest ok. 75-minutowym filmem animowanym, który wykorzystując postaci z komiksu, opowiada zupełnie nową historię.

Wskutek oglądania telewizji Tytus zapada na dziwną "chorobę" - otumanicę-reklamicę. Choroba jest niebezpieczna! Wszystkie nowe, atrakcyjne, reklamowane rzeczy budzą w Tytusie taki zachwyt, że na ich widok rozgrzewa się do tego stopnia, że grozi mu wyparowanie! Przyjaciele postanawiają ratować Tytusa. Słynny profesor T'alent wysyła ich pizzolotem na planetę Transformacji, gdzie tryska Źródło Czystej Wody, lekarstwo na chorobę. Po wylądowaniu staje się rzecz straszna: Romek i A'tomek wpadają w łapy Złodziei Marzeń, którzy wysysają im z głowy marzenia. Wskutek tego chłopcy przestają być sobą, tracą swoje osobowości. Na planecie rządzi Prince Saligia. Saligia to ekscentryczny nastolatek: nowoczesny, okrutny i popsuty. Saligia przerabia marzenia na reklamy w swojej Centralnej Fabryce Reklam. Reklamy są potem wysyłane na Ziemię.

Teraz sytuacja się odwraca: Tytus musi odzyskać marzenia swoich przyjaciół, zanim zostaną przerobione na reklamy. Jeśli nie zdąży, chłopcy zginą, bo nie mając własnych marzeń, marzą tylko o pieniądzach, o ich szeleście i dotyku, bez ustanku, bez snu i jedzenia.

Tytus wędrując przez Cmentarzysko Reklam wpadnie w ręce Wielkiej Próchnicy. Wielka Próchnica wskaże mu drogę do Wioski Dzieci. Tam Tytus pozna starą i mądrą Grubą Książkę. Od niej dowie się, jak dostać się do siedziby Saligii.

W drodze do Saligii Tytus będzie świadkiem, jak w Punkcie Skupu Marzeń rodzice sprzedają marzenie małej Dziewczynki o piesku. Przebrany za Złodzieja Marzeń, Tytus dostanie się do Centralnej Fabryki Reklam. Tam wpadnie w pułapkę, lecz uratuje się z niej, i odzyska marzenia swoich przyjaciół. Romek i A'tomek znów staną się sobą.

W odwecie, Książę Saligia zagrozi, że jeśli Tytus nie odda mu się w ręce, zniszczy marzenia mieszkańców calej planety. Wówczas Tytus, choc może już wracać na Ziemię, uratuje planetę Transformacji z pomocą Dziewczynki, której odebrano marzenie o piesku, i wypuści wszystkie uwięzione przez Saligię marzenia. Do Saligii wróci jego własne marzenie, które odebrano mu w dzieciństwie, co spowodowało, że stał się zły.

Planeta jest wolna i szczęśliwa. Tytus również. Już nie jest chory, ponieważ uzdrawia go sama podróż, bowiem "kto pomaga innym, to jakby pił ze źródła czystej wody - innych uratuje, a sam zdrów będzie" - tak objaśnia to Gruba Książka w epilogu.
   Poprzedni opis          Powrót do spisu          Następny opis   

Informacje o Studiu J&P
Informacje o filmach w produkcji
Galeria
Urywki wybranych filmow