Powrót do strony głównej
Powrót do strony głównej
Informacje o Leszku Gałyszu


EKSPLIKACJA reżyserska filmu "Tytus, Romek i A' Tomek"

Opowieść o kosmicznych łowcach przerabiających dziecięce marzenia na reklamę, wpisaną w kanwę przygód Tytusa, Romka i A'Tomka zamierzam opowiedzieć w formie zadziornej lekko sarkastycznej kpiny ze świata nieustannej konsumpcji, w jaką popadamy w realiach współczesności.

Wątek "reklamożerców" jako zjawisko drenowania świata humanistycznego z fantazji i pozbawiania go cech indywidualnych, zamieniając na swoje pragmatyczne cele zostanie w filmie zderzony z wątkami pozytywnymi.

Przyjaźń, tolerancja, altruizm uwypuklone zostana przez działania trzech głównych szczególnie Tytusa, który uczłowiecza się ewoluując od cech bliskich bezkrytycznemu przyjmowaniu narzuconych reklamami wzorów, do roli pozytywnego herosa spieszącego na ratunek światom opanowanym przez ahumanistyczne moce. Swoiste katharsis jakiego doznajemy wraz z bohaterami w zakończeniu filmu pozwala odzyskać nadzieję w istnienie dobrej strony w naturze człowieka nastoletniego. W scenariuszu autorstwa Małgosi Miszczuk widzę mnóstwo wspaniale zarysowanych sytuacji, do realizacji których aż świerzbią mnie palce, a jako reżyser ostrzę sobie zęby. Tonacja scen pozwala na szerokie spektrum inscenizacji; od liryczno- nastrojowych(dziewczynka z pieskiem), poprzez śmieszno-komiczne, pełne napięcia- dynamiczne sceny akcji, aż do dramatycznych, niekiedy wiejących grozą. Forma narracji powinna operować przystającymi do mentalności odbiorców (9-15 lat), rodzajami skrótów myślowych, nawiązujących do archetypów subkultur młodzieżowych. W warstwie dźwiękowej uzewnętrzniałoby się to poprzez integralne z obrazem użycie piosenek współczesnych bardów muzyki młodzieżowej.
   Poprzedni opis          Powrót do spisu          Następny opis   

Informacje o Studiu J&P
Informacje o filmach w produkcji
Galeria
Urywki wybranych filmow