Powrót do strony głównej
Powrót do strony głównej
Informacje o Leszku Gałyszu


O filmie "Tytus , Romek i A'tomek wśród Złodziei Marzeń"

OTUMANICA - REKLAMICA GROZI RÓWNIEŻ TOBIE!

Film wykorzystuje postaci bohaterów komiksu, stworzonego przez Papcia Chmiela, ale jest czymś nie podobnym do historii komiksowych. Przeznaczony jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Nie jest to film dziecięcy, w znaczeniu infantylny, i niesie bardzo duży ładunek mocnych wrażeń. Jest w nim walka ze złem, ratowanie przyjaciół, zdrada, spotkania z Grubą Książką i Wielką Próchnicą... i wiele innych emocjonujących wydarzeń, a wszystko "okrasza" charakterystyczny humor Tytusa de Zoo.

Historia rozgrywa się głównie na planecie Transformacji, rządzonej przez Księcia Reklamy, Saligię. Saligia to ekscentryczny nastolatek z tatuażem na gołym ramieniu, nowoczesny, okrutny i popsuty. Saligia skupuje lub kradnie marzenia i przerabia je na reklamy.

Saligia dowiaduje się, że Tytus marzy o tym, aby stać się człowiekiem. Postanawia zwabić go na Transformację, aby odebrać mu to cenne marzenie.

Saligia zaszczepia Tytusowi wirus otumanicy- reklamicy, która m.in. wyraża się w okrzyku "chcę wszystko mieć!". Tytus wierzy teraz, że mając wszystko, wreszcie stanie się człowiekiem, a tym samym spełni się jego marzenie o pełnym uczłowieczeniu.

Aby uzdrowić Tytusa, Prof. T'Alent - wprowadzony w błąd przez Saligię - wysyła chłopców na planetę Transformacji.

Nieoczekiwanie, tuż po wylądowaniu, Romek i A'Tomek wpadają w łapy Złodziei Marzeń, sług Saligii, którzy podstępem wysysają im wszystkie marzenia z głowy. W zamian chłopcy otrzymują maszynki do robienia pieniędzy.

Tytus przypadkiem unika niebezpieczeństwa. Nie wie też, co przytrafiło się kolegom. Zazdrości im maszynek. Sam chce mieć taką.

Jednak sytuacja szybko staje się groźna: Romek i A'Tomek po utracie marzeń zaczynają tracić kolor (szarzeć). Stają się też coraz bardziej egoistyczni. Na dodatek jedzą pieniądze, i nie mogą zaspokoić rosnącego głodu.

Tytus nie wie, co jest przyczyną zmiany w kolegach. Nie wie też, że jest obiektem polowania: Saligia chce odebrać mu jak najszybciej jego marzenie o uczłowieczeniu.

Tytus, pomagając Dziewczynce, odlatuje wraz z chłopakami do Królestwa Grubej Książki. Dowiaduje się tam, że musi ratować chłopaków - jeśli nie zwróci im marzeń - zginą.

W trakcie ataku Saligii na Królestwo Grubej Książki Tytus zostaje porwany i dostarczony do Centralnej Fabryki Reklam. Udaje mu się jednak uchronić przed wyssaniem marzeń. Odzyskuje też sztabki z marzeniami Romka i A'Tomka.

Ostatecznie Tytus z pomocą Grubej Książki, dzieci i postaci z bajek, wypuszcza wszystkie marzenia uwięzione w Skarbcu Centralnej Fabryki Reklam i uwalnia całą planetę spod władzy Saligii.

Tytus przekonuje się, że aby stać się człowiekiem nie wystarczy "wszystko mieć". Przestaje być chory na otumanicę-reklamicę. Rozumie też, jak ważne są marzenia, oraz to, że marzeń nie wolno sprzedawać ani pozwalać sobie ich odbierać.
   Powrót do spisu          Następny opis   

Informacje o Studiu J&P
Informacje o filmach w produkcji
Galeria
Urywki wybranych filmow